Metody nanoszenia powłok ochronnych

W IceTech Polska wykorzystujemy nowoczesne technologie nanoszenia powłok ochronnych: CVD, PACVD i PVD. Różnią się one rodzajem reakcji powłoki z powierzchnią oraz temperaturą powlekania. Rodzaj powłoki dostosowujemy do danych technologicznych narzędzia, warunków eksploatacyjnych urządzenia oraz możliwości ekonomicznych klienta.

Czytaj więcej
Zastosowania powłok ochronnych

Powłoki ochronne to ultra cienkie warstwy trudnościeralnego tworzywa nakładane na elementy maszyn, urządzeń i narzędzi w celu zmniejszenia ich zużycia i zwiększenia odporności na czynniki zewnętrzne np. korozje. Nasze powłoki są cienkie, odporne na tarcie i obojętnie chemicznie.

Czytaj więcej
Korzyści z powłok ochronnych

Powłoki ochronne IceTech Polska mają za zadanie uszlachetnianie powierzchni narzędzi i komponentów, części maszyn oraz poprawę ich właściwości. Chronią właściwości narzędzi: ich ostrość, powierzchnię, kształt i precyzję. Narzędzia wolniej się zużywają, co zmniejsza koszty produkcji. W przypadku elementów precyzyjnych maleje ryzyko, że wykonany na urządzeniu z powłoką produkt końcowy będzie gorszej jakości.

Czytaj więcej
IceTech Polska